۱۰ خاصیت برتر اثبات شده روغن نارگیل

coconut-oil-benefits

روغن نارگیل یکی از معدود غذاهایی است که می تواند به عنوان “غذای عالی” طبقه بندی شود.ترکیب بی نظیر آن از اسیدهای چرب می تواند تأثیرات مثبتی بر سلامتی شما داشته باشد.این شامل از بین رفتن چربی ، عملکرد بهتر مغز و مزایای چشمگیر دیگر است.

در اینجا ۱۰ مزیت برتر سلامتی مبتنی بر شواهد روغن نارگیل آورده شده است.

۱ . روغن نارگیل دارای اسیدهای چرب با خواص دارویی قوی است

روغن نارگیل دارای چربی های اشباع شده سالم است که اثرات متفاوتی نسبت به سایر چربی های رژیم غذایی شما دارد.

این چربی ها می توانند چربی سوزی را تقویت کرده و انرژی سریع بدن و مغز شما را تأمین کنند. آنها همچنین کلسترول HDL  را در خون شما افزایش می دهند که این امر با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است.

به بیشتر چربی های رژیم غذایی تری گلیسیرید با زنجیره بلند گفته می شود ، اما چربی های موجود در روغن نارگیل به عنوان تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط (MCTs) شناخته می شوند. این بدان معنی است که اسیدهای چرب نسبت به بیشتر چربی های دیگر کوتاه تر هستند (۱).

وقتی این نوع چربی ها را می خورید ، مستقیماً به کبد می روند ، جایی که از آنها به عنوان منبع سریع انرژی استفاده می شود یا به کِتون تبدیل می شوند.

کتونها می توانند از مزایای قدرتمندی برای مغز برخوردار باشند و به عنوان درمان بیماری صرع ، آلزایمر و سایر شرایط مورد مطالعه قرار می گیرند.

خلاصه:
روغن نارگیل دارای چربیهای زیادی به نام تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط است که نسبت به بیشتر چربی های دیگر متابولیزه می شوند. این چربی های خاص مسئول بسیاری از فواید سلامتی روغن نارگیل هستند.

۲ . افرادی که روغن نارگیل زیادی می خورند سالم هستند

نارگیل یک غذای ناآشنا در جهان غرب است ، که در درجه اول توسط افراد آگاه از سلامتی مصرف می شود.

با این حال ، در برخی از نقاط جهان ، نارگیل (که با روغن نارگیل پر شده است) یک ماده اصلی رژیم غذایی است که مردم طی چندین نسل از آن رونق گرفته اند.

بهترین نمونه چنین جمعیتی توکلای ها هستند که در اقیانوس آرام جنوبی زندگی می کنند.

آنها در گذشته بیش از ۶۰٪ کالری خود را از نارگیل تامین می کردند. هنگامی که آنها مورد مطالعه قرار گرفتند ، از نظر سلامتی بسیار عالی و میزان بسیار کمی از بیماری قلبی  وجود داشت.(۲)

نمونه دیگر جمعیتی که بسیار از نارگیل ها استفاده کرده و از نظر سلامتی عالی باقی مانده اند کیتاوان ها  هستند.(۳)

خلاصه:
چندین جمعیت در سراسر جهان برای چندین نسل از  مقادیر زیادی از نارگیل استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شده اند.

۳ . روغن نارگیل می تواند باعث افزایش چربی سوزی شود

چاقی یکی از بزرگترین مشکلات سلامتی در جهان است.در حالی که برخی فکر می کنند چاقی فقط کالری است ، اما برخی دیگر معتقدند که منابع کالری نیز مهم هستند.این یک واقعیت است که غذاهای مختلف به روش های مختلفی بر بدن و هورمون ها تأثیر می گذارند. از این نظر کالری کالری نیست!

تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط (MCTs) موجود در روغن نارگیل می توانند در مقایسه با همان مقدار کالری از چربی های زنجیره بلند تر ، مقداری بیشتر از کالری شما را بسوزانند.(۴)

یک مطالعه نشان داد که ۱۵ تا ۳۰ گرم MCT در روز ۵ درصد از انرژی ۲۴ ساعته را افزایش می دهد ، درمجموع حدود ۱۲۰ کالری در روز (۵ ).

خلاصه:
مشخص شده است که زنجیره متوسط تری گلیسیرید در روغن نارگیل باعث افزایش کالری سوزانده شده در طی ۲۴ ساعت به میزان ۵٪ می شود.

۴ . روغن نارگیل می تواند میکروارگانیسم های مضر را از بین ببرد

اسید لوریک ۱۲ کربنی حدود ۵۰٪ از اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل را تشکیل می دهد.هنگامی که اسید لوریک هضم می شود ، ماده ای به نام مونولورین نیز تشکیل می دهد.

هر دو اسید لوریک و مونولورین می توانند پاتوژن های مضر مانند باکتری ها ، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرند (۶).

به عنوان مثال ، این مواد برای از بین بردن باکتریهای Staphylococcus aureus (پاتوژن بسیار خطرناک) و مخمر Candida albicans ، منبع مشترک عفونتهای مخمر در انسان به شما کمک می کنند (۷  ، ۸ ).

خلاصه:
اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل می توانند پاتوژن های مضر از جمله باکتری ها ، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرند. این به طور بالقوه می تواند به جلوگیری از عفونت کمک کند.

۵ . روغن نارگیل می تواند گرسنگی شما را کاهش دهد ، و به شما در کمتر خوردن کمک کند.

یکی از ویژگی های جالب اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل این است که می توانند گرسنگی شما را کاهش دهند.

این ممکن است به نحوه سوخت و ساز چربی ها مربوط باشد ، زیرا کتون ها می توانند اثر کاهش اشتها داشته باشند (۹).

در یک مطالعه ، مقادیر مختلفی از تری گلیسیریدهای زنجیره ای متوسط و طولانی به ۶ مرد سالم برای تغذیه داده شدند.مردانی که بیشترین MCT را مصرف می کردند ، به طور متوسط روزانه ۲۵۶ کالری کمتری کالری مصرف می کردند (۱۰).

یک مطالعه دیگر در ۱۴ مرد سالم کشف کرد که افرادی که بیشترین MCT را در صبحانه می خورند در هنگام ناهار کالری کمتری مصرف می کنند (۱۱).

این مطالعات کوچک بوده و فقط برای دوره های کوتاه مدت انجام شده است. اگر این تأثیر در طولانی مدت ادامه داشته باشد ، می تواند در  چندین سال منجر به کاهش وزن بدن شود.

خلاصه:
اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل می توانند اشتها را به میزان قابل توجهی کاهش دهند ، که ممکن است در طولانی مدت منجر به کاهش وزن بدن شود.

۶ . اسیدهای چرب موجود در نارگیل باعث کاهش تشنج می شوند

در حال حاضر یک رژیم به اصطلاح کتوژنیک (کربوهیدرات بسیار کم ، چربی بسیار) برای درمان اختلالات مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.شناخته شده ترین کاربرد درمانی این رژیم درمانی ، صرع مقاوم به دارو در کودکان است (۱۲).

این رژیم شامل خوردن کربوهیدرات های بسیار کمی و مقدار زیادی چربی است و منجر به افزایش غلظت کتون ها در خون می شود.به دلایلی این  رژیم غذایی بطور چشمگیری میزان تشنج در کودکان صرع را کاهش می دهد ، حتی در افرادی که با انواع مختلفی از داروها موفقیتی نداشته اند.

از آنجا که اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل به کبد فرستاده می شوند و به کتون تبدیل می شوند ، آنها اغلب در بیماران صرعی برای القاء کتوز مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که اجازه می دهند کمی کربوهیدرات در رژیم غذایی قرار بگیرند (۱۳، ۱۴).

خلاصه:
MCT های موجود در روغن نارگیل می تواند عناصر  کتون را در  غلظت خون بدن  افزایش دهد که این می تواند به کاهش تشنج در کودکان صرعی کمک کند.

۷ . روغن نارگیل می تواند کلسترول HDL خوب را افزایش دهد

روغن نارگیل حاوی چربی های اشباع طبیعی است که کلسترول HDL خوب را در بدن شما افزایش می دهد. همچنین ممکن است به تبدیل کلسترول بد LDL به شکل کمتر مضر آن کمک کنند.با افزایش HDL ، بسیاری از متخصصان معتقدند که روغن نارگیل در مقایسه با بسیاری از چربی های دیگر می تواند برای سلامت قلب مفید باشد.

در یک مطالعه در ۴۰ زن ، روغن نارگیل کلسترول کلی و LDL را کاهش داده  در حالی که HDL را در مقایسه با روغن سویا افزایش می دهد (۱۵).

یک مطالعه دیگر در ۱۱۶ بیمار نشان داد که یک برنامه غذایی شامل روغن نارگیل باعث افزایش کلسترول HDL خوب  می شود.(۱۶)

خلاصه:
چند مطالعه نشان داده اند که روغن نارگیل می تواند سطح کلسترول HDL خون را افزایش دهد ، این به بهبود سلامت متابولیک و خطر پایین تر در بیماری های قلبی مرتبط است.

 ۸ . روغن نارگیل می تواند از پوست ، مو و سلامت دندان شما محافظت کند

روغن نارگیل کاربردهای زیادی دارد که هیچ ارتباطی با خوردن آن ندارد.بسیاری از افراد از آن برای اهداف آرایشی و بهبود سلامت و ظاهر پوست و مو استفاده می کنند.مطالعات انجام شده بر روی افراد دارای پوست خشک نشان می دهد که روغن نارگیل می تواند رطوبت پوست را بهبود بخشد. همچنین می تواند علائم اگزما را کاهش دهد (۱۷ ، ۱۸).

روغن نارگیل همچنین می تواند در برابر آسیب مو محافظ باشد و یک مطالعه اثربخشی را به عنوان یک ضد آفتاب ضعیف نشان می دهد و حدود ۲۰٪ از اشعه ماوراء بنفش خورشید را مسدود می کند (۱۹، ۲۰)

کاربرد دیگر استفاده از آن مانند دهانشویه در فرآیندی بنام روغن کشیدن است که می تواند برخی از باکتری های مضر در دهان را از بین ببرد ، سلامت دندان را بهبود بخشد و بوی بد دهان را کاهش دهد (۲۱ ، ۲۲ ، ۲۳).

خلاصه:
روغن نارگیل همچنین می تواند به صورت موضعی استفاده شود ، با مطالعات انجام شده نشان می دهد که به عنوان یک مرطوب کننده پوست و محافظت در برابر آسیب های مو موثر است.

۹ . اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل می توانند عملکرد مغز را در بیماران آلزایمر تقویت کنند

بیماری آلزایمر شایعترین علت زوال عقل در سراسر جهان است و در درجه اول در افراد مسن مشاهده می شود.در بیماران آلزایمر به نظر می رسد که در برخی از نقاط مغز کاهش توانایی استفاده از گلوکز برای انرژی وجود دارد.

محققان حدس زده اند که کتونها می توانند منبع انرژی جایگزینی برای این سلولهای مغزی ناقص و مغز باشند و علائم آلزایمر را کاهش دهند (۲۴)

در یک مطالعه در سال ۲۰۰۶ ، مصرف تری گلیسیریدهای زنجیره ای متوسط منجر به بهبود عملکرد مغز در بیماران با اشکال خفیف تر آلزایمر شد ( ۲۵).

با این حال ، به خاطر داشته باشید که تحقیقات هنوز زود است و هیچ مدرکی مبنی بر وجود کمک روغن نارگیل به بیماری آلزایمر موجود نیست.

خلاصه:
مطالعات اولیه نشان می دهد که تری گلیسیریدهای با زنجیره متوسط می توانند سطح کتون خون را افزایش دهند ، انرژی لازم را برای سلولهای مغزی بیماران آلزایمر فراهم آورده و علائم را تسکین دهند.

۱۰ . روغن نارگیل می تواند به شما در از دست دادن چربی ، به خصوص چربی های مضر شکمی کمک کند

با توجه به اینکه روغن نارگیل می تواند اشتها را کاهش داده و چربی سوزی را افزایش دهد ، محسوس است که می تواند به شما در کاهش وزن نیز کمک کند.

به نظر می رسد روغن نارگیل برای کاهش چربی شکمی که در حفره شکمی (حفره شکمی از دیافراگم تا دهانه ورودی لگن ادامه دارد )و اطراف اندامها قرار دارد مؤثر است (۴).

این خطرناک ترین چربی نسبت به بقیه است و به شدت با بسیاری از بیماری های مزمن غربی همراه است.

دور کمر به راحتی اندازه گیری می شود و نشانگر خوبی برای مقدار چربی در حفره شکم است.

در مطالعه‌ای که بر روی ۴۰ زن مبتلا به چاقی شکمی انجام شد ، مکمل ۳۰ میلی لیتر (۲ قاشق غذاخوری) روغن نارگیل در روز منجر به کاهش معنی داری در BMI و دور کمر در طی یک دوره ۱۲ هفته  شد.(۱۵)

مطالعه دیگری که در ۲۰ مرد چاق انجام شده است ، نشان داد که پس از ۴ هفته ۳۰ میلی لیتر (۲ قاشق غذاخوری) روغن نارگیل در روز  کاهش دور کمر به میزان ۱٫۱ اینچ (۲٫۸۶ سانتی متر) کاهش یافته است.(۲۶)

روغن نارگیل هنوز هم درارای کالری بالایی است ، بنابراین نباید مقدار زیادی  از آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اما جایگزینی برخی دیگر از چربی های پخت و پز  با روغن نارگیل می تواند یک کاهش وزن (مختصر) را برای شما به همراه داشته باشد.

۱۱ . چیز دیگری هست؟

اگر می خواهید روغن نارگیل بخرید ، از روغن سالم و بکر در محصولات ما از این محصول دیدن فرمائید و نظرات خود را در پائین صفحه درج بفرمائید.

همچنین این روغن در برخی فروشگاه های مواد غذایی موجود است.

برای به دست آوردن مزایای چشمگیر سلامتی که در مقاله ذکر شده است ، پس حتما روغن نارگیل بکر تصفیه نشده) را انتخاب کنید – نه مواد تصفیه شده.

این مقاله بخشی از خواص روغن نارگیل است. مردم از روغن نارگیل برای انواع چیزهایی که نتایج بسیار خوبی دارند استفاده می کنند.

اطلاعات تغذیه ای روغن نارگیل

مقادیردر هر ۱۰۰ گرم

کمیتارزش غذائیدر صد مصرف پیشنهادی(RDA)
Energy۸۶۲ Kcal۴۳%
Carbohydrates۰ g۰%
Protein۰ g۰%
Total Fat۱۰۰ g۵۰۰%
Cholesterol۰ mg۰%
Dietary Fiber۰ g۰%
Vitamins  
Folates۰ µg۰%
Niacin۰ mg۰%
Pyridoxine۰ mg۰%
Riboflavin۰ mg۰%
Thiamin۰ mg۰%
Vitamin A۰ IU۰%
Vitamin C۰۰%
Vitamin E (tocopherol)۰.۲۰ mg۱.۴%
Vitamin K۰.۵ µg<0.5%
Electrolytes  
Sodium۰ mg۰%
Potassium۰ mg۰%
Minerals  
Calcium۰ mg۰%
Copper۰ mg۰%
Iron۰.۰۴ mg۰.۵ %
Magnesium۰ mg۰%
Manganese۰ mg۰%
Selenium۰ µg۰%
Zinc۰ mg۰%
Phyto-nutrients  
Carotene-ß۰ µg
Crypto-xanthin-ß۰ µg
Lutein-zeaxanthin۰ µg
Phytosterols۸۶ mg
منبع : (Source: USDA National Nutrient data base) 
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای آگاهی از تخفیفات ،فروش ویژه، اخبار و دانستینی های بی نظیر سایت آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد نمائید.

ما را در شبکه های اجتماعی همراهی فرمائید.