چگونه از روغن زیتون برای مراقبت از مو استفاده کنیم؟

روغن زیتون به عنوان حالت دهنده

مردم هزاران سال است که از روغن زیتون برای مراقبت از مو استفاده می کنند و ادعا می کنند که می تواند درخشش ، ضخامت ، نرمی و مقاومت مو را افزایش دهد.

عناصر شیمیایی اولیه روغن زیتون اسید اولئیک ، اسید پالمیتیک و اسکالن هستند. همه این اینها نرم کننده هستند ، به این معنی که آنها دارای ویژگی های نرم کنندگی هستند. در واقع ، بسیاری از شامپوها ، نرم کننده ها و پمادها حاوی نسخه های تهیه شده آزمایشگاهی از نرم کننده ها هستند.

شواهد علمی اندکی برای حمایت از محبوبیت روغن زیتون در مراقبت از مو وجود دارد. اما برخی از تحقیقات معتبر در مورد تأثیر روغن زیتون نشان می دهد که می تواند یک اثر مرطوب کنندگی کلی داشته باشد.

روغن زیتون با نفوذ در ریشه مو و حفظ رطوبت می تواند نرمی را تقویت کرده و مو را تقویت کند. درخشش گفته شده از روغن زیتون ممکن است به دلیل صاف کردن روغن کوتیکول خارجی مو باشد.

ممکن است قبل از پیدا کردن روالهایی که برای شما مناسب باشد ، به انجام برخی آزمایشات بپردازید. اگر هرگز از روغن زیتون برای حالت دهندگی مو استفاده نکرده اید نحوه شروع این کار در ادامه آمده است.


۱ . اندازه گیری

اگر قبلاً هرگز روغن زیتون را به عنوان محصولی برای  مو آزمایش نکرده اید ، فقط برای بار اول از یک قاشق یا دو قاشق غذاخوری استفاده کنید.

این که چه مقدار روغن زیتون باید استفاده کنید بستگی به این دارد که تا چه حد می خواهید به صورت عمیق موهایتان را مرطوب کنید و از کجا شروع کنید. در نهایت نیازی بیشتر از یک قاشق غذاخوری نیست.

اگر در تمام سر می خواهید استفاده کنید ، حداقل به ۱/۴ فنجان روغن زیتون احتیاج دارید – به خصوص اگر موهای بلند یا خیلی ضخیمی دارید.

۲ . ماساژ دهید

چند دقیقه روغن را عمیقاً در موهای خود ماساژ دهید. در صورت داشتن پوست سر خشک ، می توانید آن را به پوست سر نیز ماساژ دهید.

برای مؤثرترین حالت نرم کنندگی، موهای خود را درون کلاه حمام بپیچید و بگذارید روغن به مدت ۱۵ دقیقه یا بیشتر آغسته بماند.


۳ . شستشو دهید

قبل از شامپو کردن روغن ، موهای خود را با یک شانه دندانه دار شانه کنید. این امر باعث می شود که شانه زدن و یک حالت دادن پس از آن شستشو آسان تر شود.

با شامپو شستشو داده و خشک کنید تا نتایج را ببینید. بسته به اینکه چه میزان دروغن زده باشید می توانید دو بار شامپو بزنید.

حالت دهندگی با روغن زیتون هیچ ضرری ندارد. مگر اینکه موهای شما به اندازه کافی خشک باشد که در این صورت نیاز به استفاده هر روز داشته باشد ، در غیر اینصورت  یک بار در هفته یا کمتر اغلب بهترین نتیج را در بر دارد.

چه کسی باید از روغن زیتون برای حالت دهندگی مو استفاده کند؟

استفاده از روغن به طور کلی ممکن است برای هر نوع مو و بافت مو مناسب نباشد زیرا برخی از موها چربی را طولانی تر از سایرین نگه می دارند. بدن شما به طور طبیعی روغن را از طریق غده های متصل به فولیکول های مو تولید می کند ، و این روغن تمایل به حرکت سریع تری نسبت به موهای ضخیم یا فرفری دارد.


موی ضخیم

روغن زیتون برای موهای خشک و ضخیم بیشترین سود را دارد. طرفداران روغن زیتون می گویند که این روغن می تواند مو را مرطوب و قوی نگه دارد. روغن زیتون تمایل به وز کردن موهای نازک تر دارد. موهای چرب نیاز به حالت دهندگی ندارند.


موهای آرایش شده

موهایی که به شدت آرایش می شوند – مانند موهایی که با صاف کننده ها ، فرکننده ها و یا بلیچ کردن آرایش می شوند – به رطوبت اضافی روغن زیتون نیاز دارند.

همیشه قبل از استفاده از روغن زیتون حداقل ۷۲ ساعت پس از مراقبت اولیه مویتان صبر کنید. اگر از روغن زیتون بر روی موهای سفید شده (بلیچ)استفاده می کنید ، یک رشته را تست کنید تا مطمئن شوید روغن اثری از سایه سبز آن در پشت باقی نمی گذارد.

مو خوره

روغن زیتون می تواند به صاف کردن انتهای شکسته یا سوخته مو کمک کند. آن را روی ۵ سانتیمتر  آخرین رشته های آسیب دیده بمالید.

حتی اگر شما روغن را در ریشه استفاده میکنید  ، موهای خود را نگه دارید تا روغن زیتون روی لباس شما نریزد. برای اینکه موهای خود را به طور کلی حالت دهید ، از پوست سر شروع کنید و روغن را تا انتها ماساژ دهید.


فراتر از حالت دهندگی

شپش

روغن زیتون می تواند به از بین بردن شپش های سر کمک کند ، اما از سایر روغن های تصفیه کننده روغن یا حالت دهنده ها موثرتر نیست. استفاده از شانه مناسب بسیار مهم است و مطمئن شوید که تمام شپش های زنده و لانه های آنها را بیرون می آورید.


شوره سر

اگر سعی در درمان شوره سر دارید ، بخاطر داشته باشید که علل مختلفی از جمله قارچ دارد. تا آنجا که می دانیم ، هیچ درمانی برای شوره سر وجود ندارد ، اگرچه استفاده از روغن زیتون ممکن است پوسته های سر شما را کاهش دهد.

روغن زیتون را در پوست سر خود ماساژ داده و با پوسته های سر شانه کنید. روغن زیتون را در موهای خود بگذارید و برای حالت دهندگی با کلاه حمام آن را بپوشانید.

 

در صورت نیاز می توایند از محصول روغن زیتون خالص و فرابکر سایت هارمونی گیاهان که دارای کیفیتی تضمین شده است برای بهره مند شدن از خواص بی نظیر این طلای مایع برای حالت دهندگی و مراقبت از موی سر خود استفاده نمائید.

برای مشاهده محصول به فروشگاه هارمونی گیاهان مراجعه یا از این لینک استفاده نمائید.

۱۵ دقیقه ۱۵ دقیقه.

چگونه از روغن زیتون برای حالت دهندگی پوست استفاده کنیم؟

  1. از روغن خالص زیتون به موها و پوست سر بزنید

    اگر برای دفعه اول از این روغن استفاده می کنید یک قاشق غذاخوری استفاده نمائید.

  2. ماساژدهید.

    پس از اعمال مقدار مورد نظر برای مدتی روغن را روی موها و پوست سر ماساژ دهید و برای ۱۵ دقیقه بگذارید روی موها و پوست سر باقی بماند.

  3. آبکشی نمائید.

    با شامپوی خود بسته به اینکه چه مقدار روغن روی موها اعمال کرده اید و چقدر موهایتان چرب شده یک یا دوبار شستشو نمائید و خواص حالت دهندگی آن و مرطوب سازی روغن زیتون بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای آگاهی از تخفیفات ،فروش ویژه، اخبار و دانستینی های بی نظیر سایت آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد نمائید.

ما را در شبکه های اجتماعی همراهی فرمائید.